Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Nový portál Fundlift chce od května získávat drobné investory

Investice 02.04.2015 | 13:16 0 Komentářů

Drobní investoři budou moci od května financovat začínající firmy přes novou platformu Fundlift investičních skupin Rockaway a Roklen. Fundlift bude ze začátku obsahovat nabídku šesti projektů s minimální investicí 5 tisíc korun. 

„Ve většině případů půjde o nabídku menšinových podílů ve firmách,“ uvádí Andrea Lauren z Roklenu. Investoři Fundliftu se stávají akcionáři finacovaných startujících firem. „Při emisi do milionu eur neukládají předpisy na finančním trhu emitentovi žádná omezení,“ uvádí mluvčí ČNB Kateřina Bartůšková.

Pokud se startující firma nerozjede a není odkoupena fondem rizikového kapitálu, akcie je možné  prodat pouze na mimoburzovním trhu OTC. „Účastníci obchodů zde vyjednávají o podmínkách přímo mezi sebou, a proto je podstupované riziko vyšší než na organizované burze,“ uvádí Josef Němý z Komerční banky. „Nepočítáme s povinností emitenta nebo obchodníka s cennými papíry odkupovat akcie,“ doplnil Andrea Lauren.

„Firmy zatím podle nás příliš nevěří tomu, že by se v Česku dala tímto způsobem sehnat rozumná částka potřebná pro start podnikání,“ uvádí Pavel Eichler z portálu Hithit, který je u nás v oblasti crowdfundingu nejznámější.

Zdroj: E15.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.