Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Nový plán: Živnostníci budou platit míň za televizi

Investice 08.11.2010 | 08:49 0 Komentářů

Návrh ministra Kocourka nás připraví o čtvrt miliardy, varuje Česká televize

Praha – Úlevu pro živnostníky a další podnikající fyzické osoby (OSVČ) chystá ministerstvo průmyslu a obchodu. Díky zvažované změně by většina drobných podnikatelů ušetřila za koncesionářské poplatky řádově tisíce korun ročně.
Záměr se podle očekávání setká s odporem obou veřejnoprávních médií. Jen Česká televize by podle vlastních odhadů přišla nejméně o 50 milionů korun ročně, v horším případě ale o více než čtvrt miliardy korun.
Návrh je součástí plánu ministra Martina Kocourka (ODS) zrušit ročně alespoň třicet právních předpisů, které přílišnou byrokracií nebo nadbytečnými požadavky omezují malé a střední podnikatele. Příprava konkrétních novel je teprve na začátku, k poslancům se dostanou až během prvního pololetí roku 2011.
Jednou a dost
Podnikatelé dosud musí hradit koncesionářský poplatek za každý přijímač používaný v podnikání nebo v souvislosti a s ním. Vedle klasických televizí a rádií přímo v provozovně, kanceláři nebo „firemním“ autě jde třeba také o počítače nebo mobily schopné přijímat televizní či rozhlasové vysílání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.