Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Nový komoditní fond z dílny ČSOB

ČSOB představila pět nových podílových fondů. Nejvýraznější novinku představuje korunový Horizon ČSOB Komoditní fond s minimální investicí 5 000 Kč.

ČSOB reaguje na poptávku po investicích do komodit emisí nového podílového fondu Horizon ČSOB Komoditní fond. Podle prospektu se jedná o první komoditní fond vedený v CZK, který investuje 100% prostředků přímo do komodit a je přímo navázán na Dow Jones – AIG Commodity index.

Vstupní poplatek činí 2,5 % z vložených prostředků, přičemž minimální investice je 5 000 Kč. Poplatek za obhospodařování si stanovil správce fondu na 1,35 %. Upisovací období začalo 4. 6. a končí 30. 6. 2008.

Investicím do komoditních fondů jsme se věnovali v článku: Komoditní fondy. Je o co stát?

„Domníváme se, že pomalu přichází čas i podceňovaného dolaru, proto jsme po roce připravili dolarový zajištěný fond,“ upozornil Barta na červnovou nabídku zajištěných fondů. Horizon ČSOB Světového růstu USD 1 investuje od 30 akcií s pozitivním výhledem na příští 4 roky, kdy bude fond splacen.

ČSOB také představila nabídku konzervativnějších – zajištěných fondů mezi kterými je Horizon ČSOB Světový click+ 25/Global Partners ČSOB World Click + 25KBC Click Horizon ČSOB Světoví giganti 3 se splatností na konci roku 2013 investuje do technologických společností. Splatnost fondu Horizon ČSOB Globálního růstu+ 10 je o něco kratší a v optimálním případě dokáže vydělat ročně až 25 %. Koncepčně originální je Maximal Invest – Horizon ČSOB Fotbal a relax 1 se splatností 4 roky a 1 měsíc.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.