Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Nový IT systém pomůže odhalit více pojistných podvodů

Pojištění 26.05.2015 | 12:39 0 Komentářů

Skupina dvaceti lidí byla obviněna z 218 pojistných podvodů za 38 milionů korun. Na jejich dopadení se podílel nový informační systém na zjišťování podvodů, který funguje již dva roky. Do budoucna by měl nový systém pomoci odhalit větší počet pojistných podvodů.

Počet odhalených pojistných podvodů v příštích letech určitě ještě vzroste,“ říká František Mareš, náměstek generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny.

Součástí rozsáhlého pojišťovacího podvodu bylo i osm lékařů. „Náš systém pracuje s určitými atributy pro zjištění podvodného jednání. Objevovala se tam stejná čísla účtů, stejní lékaři a stejní rehabilitační pracovníci. Tahle množina nás podnítila, abychom se tím blíže zabývali,“ uvedl František Mareš.

Nový systém je chytřejší než jeho předchůdce. „Jde o automatizovaný počítačový systém. Funguje to tak, že likvidátor do něj vloží určité parametry pojistné události a k likvidaci konkrétní pojistky tak může dojít, jen když mu systém v reakci na zadané údaje hlásí „zelenou“. Když je něco nejasného, systém zareaguje „žlutou“ a zároveň likvidátorovi napíše, co je potřeba víc doplnit. V případě, že systém identifikuje podezřelé jednání, ukáže se likvidátorovi „červená“ a případ se dále analyzuje, dokud se takové jednání potvrdí nebo vyvrátí,“ dodává František Mareš.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.