Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Nový Flexibilní dluhopisový fond od společnosti ATLANTIK

Finanční skupina ATLANTIK představila nový Flexibilní dluhopisový fond, kde 90 % portfolia tvoří instrumenty zainvestované v české koruně.

Nový Flexibilní dluhopisový fond je svou investiční strategií vhodný především pro konzervativní investory. Fond kombinuje investice do dluhopisů a peněžního trhu. Doporučená doba pro setrvání v investici je minimálně 2 roky.

Kromě investice do dluhopisového a peněžního trhu vyhledává fond i speciální příležitosti s cílem zajistit vyšší potenciál výnosu při mírném zvýšení rizika, např. investicí do dluhopisu s delší splatností nebo korporátních a zahraničních dluhopisů s vyššími úrokovými výnosy,“ vysvětluje Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK.

Ochranou proti měnovému riziku je skutečnost, že portfolio fondu tvoří z 90 % procent investice do instrumentů v české koruně, zbylá část, tedy 10 % portfolia, je investována do polských a německých státních dluhopisů. Minimální investice do ATLANTIK Flexibilního dluhopisového fondu je 10 000 Kč. Vstupní poplatek se v závislosti na výši vkladu pohybuje od 0,5 % do 2,5 %. Manažerský poplatek je stanoven na úrovni 0,8 % z vlastního kapitálu fondu.

Zdroj: Tisková zpráva ATLANTIK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.