Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Všichni v USA budou mít nízké daně. Bilion půjčí Čína

Investice 14.12.2010 | 07:17 0 Komentářů

Prezident prosadí balíček daňových úlev v Kongresu zásluhou republikánských hlasů

Washington – Je to jen o málo víc než měsíc, co se američtí republikáni prohnali k velkému volebnímu vítězství pod transparentem „Konec státnímu zadlužování“.
V Kongresu teď po zatím bezpříkladné dohodě s Barackem Obamou a rukou společnou s prezidentovou Demokratickou stranou prosadili balík prodlužující dosavadní a zavádějící nové daňové úlevy. Podle odhadů nezávislého kongresového úřadu pro rozpočet budou schválené úpravy znamenat pro státní kasu zásek ve výši téměř 900 miliard dolarů.
Jako první schválil dohodu ve středu Senátu, když pro hlasovalo 81 a proti pouze 19 senátorů. V noci na pátek připojila svůj souhlas i Sněmovna reprezentantů. I v ní hlasovala pro přesvědčivá většina 277 kongresmanů, rozhodující hlasy ale dodali opoziční republikáni, když 112 zákonorádců Obamovy Demokratické strany bylo proti.
Svou nákladností se tento stimulační balíček číslo 2 (pojmenování, jež nikdo z politiků v USA nepoužívá) vyrovná tomu, který na začátku roku 2009, jen pár týdnů po nástupu do funkce Obama prosadil. A proti němuž republikáni vehementně protestovali a používali ho jako jedno z největších kladiv na demokraty v podzimní předvolební kampani.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.