Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Novinka v Česku: Mobilní bankomaty jezdí na festivaly

Investice 08.08.2009 | 23:01 0 Komentářů

Mají stejné funkce jako běžné přístroje. Odnést si je prý nelze

Praha – Mobilní bankomaty vstoupily i do České republiky. Přenosná zařízení, která se jinak výrazně neliší od běžných bankomatů, se objevila zatím na třech letních hudebních festivalech. Novinku zavedla Česká spořitelna.
„Inspiraci jsme našli v zahraničí, kde s těmi přístroji mají dobré zkušenosti,“ říká Miloslav Křečan, ředitel Kartového centra České spořitelny. Velký zájem návštěvníků prý přesto předčil očekávání. Během deseti festivalových dní provedli celkem 2887 výběrů hotovosti v objemu více než tři miliony korun. To znamená v průměru 262 transakcí denně, každá za 1184 korun.
Bankomat komunikuje se systémy banky prostřednictvím bezdrátového datového přenosu. V místě instalace bankomatu musí být zaveden elektrický proud a nutná je také přítomnost signálu. „Součástí mobilního bankomatu je betonový podstavec, který bankomatu poskytuje nejen stabilitu, ale také ochranu před neoprávněnou manipulací, odcizením či vandalismem. Přístroj je pod nepřetržitým monitoringem,“ upřesňuje Křečan.
Mobilní bankomaty poskytují stejný rozsah služeb jako standardní bankomaty. Kromě výběru hotovosti měli lidé na festivalech největší zájem o dotaz na zůstatek a dobití kreditu mobilního telefonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.