Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Novinka u zajištěných fondů ČSOB: bonus 10 %

ČSOB nabízí od začátku prázdnin čtveřici nových zajištěných fondů, mezi nimiž je i novinka, která zajistí investorům výnos i v případě mírného poklesu podkladového aktiva.

Zmiňovaným fondem je ČSOB Bonusový fond 1, který kromě stoprocentní zajištění investované částky a plné participaci na podkladovém aktivu (koš 30 akcií) nabízí 10% bonus ke skutečnému výnosu (maximální výnos je pak 55 %). Doba splatnosti fondu je 5 let a 4 měsíce.

„O zajištěných fondech jsme vždy hovořili tak, že dokážou ochránit investici a přitom vytěžit z růstu akcií na trhu. Nyní k těmto výhodám přidáváme jako bonus ještě navýšení zhodnocení o deset procent,“ uvedl generální ředitel ČSOB Investiční společnosti Jan Barta.

Dalšími fondy jsou pak ČSOB Krátkodobého globálního růstu 4 s dobou splatnosti 3 roky a 4 měsíce. Míra participace na podkladovém aktivu (koš 30 akcií) je 80 %, a maximální výnos je 45 %. Vstupní poplatek je u fondů 2 % a minimální investice je 5 000 korun.

Třetím korunovým fondem v nabídce je ČSOB Nových nadnárodních firem 1, který je ale součástí životního pojištění Maximal Invest. Tento fond obsahuje koš 20 akcií firem z rychle se rozvíjejících trhů, jako jsou Jižní Korea, Čína nebo Brazílie, u nichž analytici očekávají vyšší výnos. Participace fondu na podkladovém aktivu je 80 % a doba jeho splatnosti je pět let. Minimální investice u tohoto fondu je 30 000 korun.

Posledním fondem v nabídce je dolarový fond ČSOB Světového růstu USD 1, u něhož je zajištěna minimálně návratnost vložených prostředků, participace na koši 30 akcií 90 % a maximální výnos 40 % za 4 roky a 4 měsíce. Minimální investice je 300 USD. Všechny fondy jsou dostupné do 31. července.

Zdroj: ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.