Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Nově licencovaná zajišťovna VIG se zaměří hlavně na střední a východní Evropu

Günter Geyer, generální ředitel Vienna Insurance Group, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že nově licencovaná zajišťovna VIG RE bude působit v retailovém segmentu zejména ve střední a východní Evropě.

VIG RE zajišťovna získala 18. srpna letošního roku od České národní banky povolení k zajišťovací činnosti. V rozhovoru pro Hospodářské noviny její generální ředitel uvedl, že zajišťovna se ve své činnosti zaměří především na retailové obchody v regionu střední a východní Evropy, čímž nepřímo naznačil, že zajišťovna se nebude věnovat segmentu velkých rizik a katastrof, které pokrývají velcí světoví zajišťovatelé.

Zajišťovna VIG chce využít lepšího know-how, které by měla mít v rámci regionu střední a východní Evropě, kde skupina Vienna Insurance Group primárně působí. Znalost trhu by zajišťovně měla poskytnout konkurenční výhodu proti velkým zajišťovatelům, kteří nemají dostatek informací o zmíněných regionech a vnímají je tedy jako rizikovější, což se odráží v jejich cenách pojistného.

Zdroj: Hospodářské noviny,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.