Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Nové fondy SGAM bez měnového rizika

Komerční banka rozšiřuje portfolio podílových fondů pro korunové investory, a to ve formě fondů SG Asset Management (SGAM) zajištěných do české koruny.

Jde o fondy SGAM Fund Equities Euroland Value, SGAM Fund Equities US Relative Value a SGAM Fund Equities Japan Concentrated Value, prostřednictvím nichž mají čeští investoři možnost investovat na světových akciových trzích bez toho, aby podstupovali měnové riziko.

Fondy jsou určeny zejména dynamickým investorům s delším investičním horizontem. Všechny zmiňované fondy jsou dostupné také v USD nebo EUR tranši.

"Rostoucí zájem investorů o zahraniční podílové fondy SGAM nás přivedl na myšlenku nabídnout nejvíce poptávané fondy SGAM investorům i v české měně bez měnového rizika. Posilování české koruny proti zahraničním měnám se stalo určitým fenoménem posledních let. Čeští investoři investující do zahraničních fondů tak kvůli měnovému riziku přicházeli o značnou část výnosu, které jim tyto fondy přinesly. U korunových SGAM fondů investorům již riziko krácení výnosu v důsledku posílení české měny nehrozí,“ říká výkonný ředitel pro marketing KB Zdeněk Mojžíšek.

Zdroj: Tisková zpráva komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.