Pondělí 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Nováčkem newyorské burzy se stane Snapchat

Investice 05.02.2017 | 10:02 0 Komentářů

Zakladatelé sociální sítě Snapchat Evan Spiegel a Bobby Murphy se brzy stanou miliardáři. Společnost Snap, která je  mateřskou společností chatovací aplikace Snapchat, míří na newyorskou burzu. V prvním veřejném úpisu akcií (IPO) by hodnota společnosti mohla dosáhnout až 25 miliard dolarů (625 miliard korun). 

Vstup na burzu by mohl zakladatelům vynést tři miliardy dolarů. Každý ze zakladatelů vlastní ve firmě podíl v očekávané hodnotě pět miliard dolarů. Většina analytiků se však domnívá, že očekávaná hodnota je příliš vysoká vzhledem k tomu, že společnost i na základě prohlášení zakladatelů nikdy nebude generovat zisk.

Společnost se neubránila ztrátě ani v loňském roce, kdy se příjmy společnosti vyšplhaly na 404 milionů dolarů. Výdaje totiž dosáhly téměř 515 milionů dolarů a společnost skončila ve ztrátě. Otázkou také zůstává tempo růstu příjmů v příštích letech. Nárůst počtu pravidelných úživatelů v posledním čtvrtletí zabrzdil na čtyři procenta. Počet uživatelů dosáhla na konci loňského roku 161 milionů. Příjmy ale v posledních dvou letech vzrostly o téměř 600 procent.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.