Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Nová povinnost pro živnostníky: Už víte, co je to IČP?

Investice 30.06.2010 | 13:40 0 Komentářů

Cílem je zpřesnit identifikaci provozovny

Praha – Živnostníkům přibude od 1. července další, dosud prakticky neznámá povinnost. Pokud si po tomto datu zřídí provozovnu, přidělí jim živnostenský úřad desetimístné identifikační číslo provozovny (IČP) nebo více čísel pro každou provozovnu.
„Identifikační číslo provozovny se stane dalším z údajů, kterými je podnikatel povinen svoji provozovnu označit,“ říká Alena Šulcová z Krajského úřadu Plzeňského kraje. Novinka souvisí se startem zkušební fáze projektu základních registrů.
„Cílem je zpřesnit identifikaci jak pro účely Českého statistického úřadu, tak jiných orgánů státní správy. Údaj o adrese není postačující jednoznačný identifikátor provozovny, jelikož na jedné adrese může být několik desítek jiných provozoven různých podnikatelů,“ vysvětluje Jarmila Smerekovská, vedoucí živnostenského úřadu v Tachově.#infobox
Provozovnám zřízeným před 1. červencem přidělí úřad identifikační číslo až během následujícího roku, tedy do konce června 2011. Živnostníka pak musí o přidělení čísla informovat, aby nejpozději do 1. srpna 2011 měli také oni všechny své provozovny označené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.