Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Nová internetová banka láká na levný účet a vyšší úroky

Investice 19.07.2011 | 08:35 0 Komentářů

Zuno Bank představila konkrétní nabídku, sází na jednoduché produkty

Praha – Nová Zuno Bank ze skupiny Raiffeisen Bank International vstupuje na český trh. Konkrétní nabídku představila na úterní tiskové konferenci, současně spustila služby pro veřejnost.
Čistě internetová banka sází na jednoduché produkty včetně přehledného ceníku. Podle očekávání nabídla dvě varianty běžných účtů – podobně jako na Slovensku, kde působí od loňského prosince.
Lákadlem jsou hlavně výrazně vyšší úroky na termínovaných vkladech v porovnání s ostatními bankami (nikoliv záložnami).
Úrok u klasického spořicího účtu je „jen“ srovnatelný s dosavadní jedničkou na trhu, tedy 2 % ročně. Banka však jako první nabízí způsob, jak neplatit 15% daň z úroků.
Dvě varianty běžných účtů
U základní varianty běžného účtu neplatí klienti žádný měsíční paušál ani poplatky za většinu základních služeb. Součástí tohoto účtu zdarma jsou všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní karta Visa Classic a vedení spořicího účtu.
Nadstandardní varianta Plus pak nabízí neomezený počet výběrů z bankomatů Raiffeisenbank (u základní varianty je každý za 18 korun), podmínkou je výběr alespoň 1000 korun. Součástí jsou také SMS informace o pohybech na účtu a platbách kartou nebo služba Autopilot, automaticky převádějící peníze mezi spořicím a běžným účtem (obě služby přijdou v základní variantě na 18 korun).
Rozšířená varianta Plus stojí 68 korun měsíčně. Kdo ji chce mít zdarma, musí měsíčně utratit kartou za nákupy alespoň 5000 korun, nebo mít v bance minimálně 200 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.