Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Nová banka: Bez poplatků a ryze česká. Má už 57 poboček

Investice 01.09.2010 | 21:00 0 Komentářů

Vznikla další konkurence pro klasické banky i nízkonákladovou mBank

Praha – Na český trh dnes „naostro“ vstupuje nová Fio banka, která získala licenci od ČNB na začátku května. V České republice i na Slovensku nabídne běžné účty bez poplatků, platební styk, vkladové účty a úvěry. Naváže na sedmnáctileté působení stejnojmenné družstevní záložny a burzovní společnosti.
Fio se i jako banka chce rozvíjet pozvolna, neplánuje skokovou expanzi. Klienty bude lákat hlavně na dosavadní produkty záložny a burzovní společnosti – bezplatný běžný účet nabízí nejen pro občany, ale také pro podnikatele a firmy.
Poplatek platí klienti jen za výběry z bankomatu – v síti partnerské ČSOB přijde na šest korun, v ostatních bankomatech na třicet. „Nyní zvažujeme další postup v oblasti platebních karet. Případná změna ale v žádném případě nepřinese zdražení pro klienty,“ ujišťuje mluvčí Fio banky Ján Franek.
Ze záložny je banka
Od přeměny dosavadní záložny Fio na banku si její vlastníci slibují mimo jiné větší důvěru nových klientů, které mohlo odrazovat dosavadní zařazení mezi kampeličky. Ochrana vkladů je přitom u záložen stejná jako u bank.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.