Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon. Transakci schválili regulátoři

Pojištění 08.01.2019 | 18:50 0 Komentářů

Pojišťovna NN Group dokonala koupi životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku. Hodnota transakce byla 155 milionů eur a už jí odsouhlasili regulátoři i antimonopolní úřady České republiky i Nizozemska.

Obchod byl financován z existujících peněžních zdrojů Skupiny NN, takže by neměl mít dopad na provozní výsledek či ukazatel Solvency II Skupiny NN.

Spojením našich společností vznikne nová NN, jež bude mít nejen silnější pozici na trhu a výkonnější distribuční síť, ale která bude také schopna nabízet klientům v České republice ještě konkurenceschopnější produkty a služby,” říká Maurick Schellekens, generální ředitel NN ČR. Schellekens se s platností od 8. ledna 2019 ujal také funkce generálního ředitele Aegonu ČR.

Na trhu životního pojištění v ČR vzroste podíl NN Group z 9 % na 12 %. „Sloučení obou společností nám umožní mimo jiné také urychlit vývoj technologických inovací, díky čemuž budeme schopni nabídnout našim klientům ještě lepší servis,” dodal Schellekens.

Zdroj: Tisková zpráva NN Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.