Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Nízkých úroků u kontokorentů a kreditních karet se nedočkáme

Banky 22.07.2016 | 12:13 0 Komentářů

Rekordně nízké úrokové sazby se na kontokorentech a kreditních kartách neprojevily. Na rozdíl od hypoték či spotřebitelských úvěrů ceny těchto rychlých půjček letos ještě vzrostly. 

Průměrný úrok z kontokorentu dosahuje podle ČNB 17,92 procent ročně a z kreditních karet 24,24 procenta ročně. Přitom ještě před krizí se úrokové sazby kontokorentů pohybovaly pod 14 procenty ročně, stejně tak jako průměrný úrok standardních spotřebitelských úvěrů v té době. V květnu letošního roku dosáhl podle údajů ČNB průměrný rok spotřebitelských půjček 10,14 procenta.   

Klienti využívají tyto úvěry spíše jako rezervu a na ceny příliš netlačí. Úvěry z karet považují lidé stále za levnější řešení než půjčky od nebankovních firem. U těch je roční sazba i více než 1000 procent,“ tvrdí Ondřej Hák, ředitel úvěrových produktů Equa bank.

Slev se zřejmě nedočkáme ani do budoucna. „Svým charakterem jde o poskytnutí úvěrových rámců, u nichž banky nevědí, zda je klienti využijí. I tak je ale musí zahrnout do úvěrů a tím se jim zvyšují náklady na kapitál. Proto velký obrat v sazbách nečekám,“ vysvětluje Ondřej Hák.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.