Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Nissan má „elektrododávku“. Její prodeje mají překonat Leaf

Investice 26.11.2014 | 06:48 0 Komentářů

Baterie pod podlahou nijak neomezují velikost nákladového prostoru, který má objem 4,2 metry krychlové.

Nissan má "elektrododávku". Její prodeje mají překonat Leaf

Nissan začíná na českém trhu nabízet elektrickou verzi své malé dodávky s označení e-nv200.

Užitkový automobil využívá stejnou techniku pohonu jako nejprodávanější elektromobil světa Nissan Leaf a v Česku má ambice být z této dvojice vozů tím prodejně úspěšnějším.

„Počítáme s ročními prodeji kolem stovky kusů. V prvním období do března chceme prodat zatím přibližně 20 kusů e-nv 200,“ informoval mluvčí tuzemského zastoupení Nissanu Petr Kolář. Pro srovnání, Nissanu Leaf se zatím v ČR prodalo 24 exemplářů.

Nissan e-nv200 má certifikovaný dojezd 170 kilometrů, ale v reálných podmínkách ujede na jedno dobití svých baterií kolem 120 kilometrů. Baterie jsou ukryty pod podlahou nákladového prostoru a jejich hmotnost dosahuje 264 kilogramů.

Výbava zahrnuje vše potřebné

Nabíjení z klasické zásuvky trvá přibližně 12 hodiny, z domácí nabíječky 4-8 hodiny a rychlodobíjení na 80% možné kapacity je hotovo za půl hodiny.

Elektromotor má výkon 80 kW (109 koní) a vozu uděluje maximální rychlost 123 kilometrů v hodině.

Nákladový prostor vozu, který má celkovou délku 4,56 metru, pojme dvě europalaety nebo celkem 4,3 m3 nákladu s hmotností až 770 kilogramů. To jsou shodné údaje jako v případě stejné dodávky, ale poháněné klasickým spalovacím motorem.

Převážet je možné předměty dlouhé až 204 centimetrů. Zmíněné parametry se samozřejmě týkají verze dvoumístné verze van. Verze kombi uveze sice pět cestujících, ale zavazadlový prostor má potom samozřejmě menší.

Základní cena verze van je bez DPH 720 000 Kč, kombi je 26 000 Kč dražší.

Ve standardní výbavě je airbag řidiče, chlazení i vyhřívání baterie, automatická klimatizace, inteligentní klíč s možností programování klimatizace, elektricky ovládaná přední okna, vyhřívaná sedadla a volant, palubní počítač, rádio  a jedny posuvné boční dveře (na pravé straně).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.