Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Nezletilých dllužníků přibývá. Nejmladšímu je devět let

Počet nezletilých dětí, které dluží tisíce korun narůstá. Hned jak děti dosáhnou dospělosti, čekájí na ně věřitelé.

Dlužníci do osmnácti let nyní tvoří cca čtyři procenta z celkového počtu lidí neplnících včas své závazky. Meziročně však jejich počet narůstá o více než dvě stě procent a celkově se jedná o tisíce osob.

K největšímu nárůstu pohledávek za mladistvými patří jednoznačně účty za mobilní telefony a jízda bez platné jízdenky v prostředcích hromadné dopravy. Mobilní operátoři i dopravní podniky nabízí různé varianty zvýhodněných tarifních programů pro mladistvé a studenty, a právě tato skupina se v poslední době stále častěji objevuje v předávaných případech k vymáhání,“ sdělil Právu Radek Pospíšil z M.B.A. Finance.

Exekuce pak na nezletilé čeká až po dosažení 18 let. Mnozí dlužníci spoléhají na to, že dluh je po třech letech soudně promlčen, jenže i poté ho lze vymáhat, neboť pohledávka jako taková tím nezanikne.

Nejmladšímu dlužníkovi, evidovanému u M.B.A. Finance je pouhých devět let.

Zdroj: Novinky.cz

Jeden komentář: “Nezletilých dllužníků přibývá. Nejmladšímu je devět let”

  1. Xmann napsal:

    Má u nás 9-letý právní subjektivitu? Jakýmko-li obchodem se df uzavírá kupní smlouva. U takové je dle mého třeba rozlišovat, kde je věková hranice pro uzavření dostačující. Pokud jde o nezletilce, pak předpokládám, že povinnost přechází na právního zástupce(opatrovatele) a tím je rodič. Tedy čekat do plnoletosti? Proč? Jestliže je právně dospělý k uzavření smlouvy (zakoupení telefonního tarifu), pak by měl být stejně posuzován i v případě dluhu. Pokud není, tak uzavřená smlouva nemůže být platná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.