Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Nezaměstnanost vysoko vede. Deset krajů hlásí růst

Investice 08.09.2009 | 15:17 0 Komentářů

Přehled vývoje nezaměstnanosti podle krajů

Brno – Pouhé tři kraje ze třinácti si v srpnu udržely stejnou míru nezaměstnanosti jako na začátku prázdnin. Ve zbylých deseti i v hlavním městě se počty lidí bez práce zvyšovaly, nejčastěji o jednu až tři desetiny procentního bodu.
Odborníci z Úřadů práce nejsou příliš optimističtí ani ohledně vývoje v dalších měsících. Upozorňují, že září bývá ve znamení stovek absolventů hlavně středních škol, kteří s registrací na úřadu vyčkávali až na konec prázdnin. A navíc v některých krajích oznámily další podniky hromadné propouštění.
Jihomoravský kraj patřil mezi ty, kde lidí bez práce od července přibylo nejvíc, o 0,3 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti se zastavila na 9,4 procenta. Za měsíc se zvýšila ve všech okresech kraje včetně Hodonínska. To patří s 13,8 procenta nezaměstnaných mezi nejhorší okresy v republice. Mírný optimismus by mohl vzbuzovat snad jen údaj o počtu volných pracovních míst, kterých od července přibylo. Ale pouze o 84, což je v porovnání s počtem více než 57 tisíc nezaměstnaných zlepšení jen nepatrné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.