Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Nepořádek v hřebčíně Kladruby: viníků je mnoho

Investice 10.03.2010 | 12:10 0 Komentářů

Ministerstvo o mnohých problémech vědělo už dávno

Kladruby nad Labem – Ministerská kontrola v kladrubském hřebčíně prokázala řadu pochybení. Účetních i manažerských. Jenže celá věc je mnohem složitější a svůj díl odpovědnosti určitě nese i samotné ministerstvo.
Podle vyjádření dřívějších manažerů hřebčína totiž ministerstvo o mnohých, dnes kritizovaných problémech vědělo a k některým krokům hřebčín dokonce nutilo.
Hipocentrum ve Slatiňanech
Podle ministerstva patří mezi zjištěná pochybení například náklady ve výši více jak jeden milion korun, spojené s přípravou Hipocentra Slatiňany, které hřebčín uhradil v letech 2007 až 2009. „Tyto náklady byly kontrolou klasifikovány de facto jako marně vynaložené. Záměrem minulého vedení bylo převedení části nemovitého i movitého majetku odštěpného závodu ve Slatiňanech a hotovosti získané prodejem části majetku hřebčína (zejména bytového fondu) do hipocentra, které mělo být založeno ve formě akciové společnosti,“ tvrdí ministerstvo.
Podle bývalých manažerů hřebčína je to ale trochu jinak. Někdejší ředitelka Lenka Gotthardová sice přiznává, že někdy v roce 2007 se skutečně začalo hovořit o záměru vybudovat hipocentrum, příslušná studie ale stála jen několik tisíc korun. Studie navíc počítala s celkovým rozvojem hřebčína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.