Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Nemůžete najít práci před penzí? Odejděte do předdůchodu

Penze 31.07.2014 | 13:27 0 Komentářů

Odejít do předdůchodu mohou lidé, kteří přišli o zaměstnání před důchodem. Počet lidí v předdůchodu se k polovině roku zdvojnásobil na 527, je jich ale stále zanedbatelné množství.

Stát za lidi v předdůchodu zaplatí zdravotní pojištění a předdůchodce nepřijde ani o část starobního důchodu. Je však nutné mít naspořeno na měsíční výplatu částky minimálně 30 % průměrné mzdy vyhlašované ministerstvem práce a sociálních věcí za předešly rok minimálně na dva roky.

„Řada lidí si předdůchod plete s předčasným důchodem, o kterém se naopak obecně ví, že je nevýhodný. A ti, kteří o předdůchodu informovaní jsou, často narážejí na požadavek minimální výše předdůchodu. Zájemce musí mít letos naspořeno nejméně 177 288 korun,“ uvedl Aleš Poklop, šéf Penzijní společnosti České spořitelny.

„Aktuální počet takových lidí [lidí v předdůchodu – pozn. red.] vypovídá o tom, že splnit všechny podmínky pro vyplácení předdůchodu je pro zájemce často obtížné. Vyšší příspěvky od zaměstnavatele by pomohly lidem, kteří si na penzi sami spoří, lépe splnit tu nejobtížnější podmínku pro výplatu předdůchodu: dostatek prostředků pro jeho minimálně dvouleté vyplácení,“ řekl mluvčí Asociace penzijních společností ČR Jan Sedláček.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.