Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Německý TÜV má metodu na měření dojezdu elektromobilů

Investice 22.12.2010 | 12:06 0 Komentářů

Skutečný dojezd Mitsubishi MiEV není 140, ale jen 110 kilometrů

Zatímco palubní počítače v autech se spalovacími motory udávají dojezdovou vzdálenost na zbývající palivo v nádrži poměrně přesně, u elektromobilů se na tyto údaje příliš nedá spolehnout. Natož na údaj, který udává výrobce.
Přitom dojezd je pro kupce elektromobilů naprosto klíčovou záležitostí. V reprezentativním průzkumu TÜV SÜD 36 procent motoristů uvedlo, že nákup elektromobilu budou zvažovat pouze, pokud by byla zaručena dojezdová vzdálenost 300 km, a 23 % dokonce nebylo ochotno přijmout kratší dojezdovou vzdálenost, než mají srovnatelná auta se spalovacím motorem.

Společnost TÜV SÜD proto vyvinula standard pro určování dojezdové vzdálenosti elektricky poháněných vozidel. „Vzhledem k relativně krátkým deklarovaným dojezdům je velice důležité dát motoristům spolehlivé informace o tom, jak daleko se ve svých elektromobilech skutečně dostanou. Navíc by se dojezd měl měřit nejen za slunečného počasí při teplotách 23°C, ale také v zimě,“ vysvětlil Oleg Spružina, generální ředitel TÜV SÜD Czech. důvody, proč se vypracováním metodiky na měření dojezdu elektromobilů TÜV zabýval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.