Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Německé rychlovlaky pojedou na kolech z Bohumína

Investice 24.08.2009 | 11:55 0 Komentářů

Bohumínský Bonatrans dodá přes 2000 kol pro rychlovlaky ICE

Bohumín – Společnost Bonatrans Group dodá železniční kola pro německé rychlovlaky ICE. „Hodnota tříleté smlouvy je 180 milionů korun,“ řekl obchodní ředitel společnosti Jakub Weimann. Německá železnice odebere z Bohumína více než 2000 kol.
První kola zamíří do Německa na konci letošního roku. V běžném provozu budou jezdit rychlostí až 300 kilometrů za hodinu, teoreticky mohou dosahovat rychlosti až 350 kilometrů za hodinu. „Výroba takového kola je náročná zejména v oblasti tepelného zpracování. Klíčová je i vysoká kvalita materiálu,“ říká Weimann.
Původní Závod železniční dvojkolí v rámci Železáren a drátoven Bohumín vznikl v roce 1965, nyní patří společnost Bonatrans Group do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka. Firma je největším evropským a jediným českým výrobcem železničního materiálu – dvojkolí a jeho dílů pro odvětví kolejové dopravy. V současné době má na evropském trhu 31% podíl, zhruba 95 procent produkce vyváží. Na konci loňského roku měla firma 1150 pracovníků (meziroční nárůst o 12,5 procenta), tržby meziročně vzrostly téměř o čtvrtinu na 5,735 miliardy korun.
Rychlovlaky ICE začaly Německé dráhy provozovat v roce 1991. V současné době je již v provozu třetí generace vlaků pod označením ICE 3. Soupravy se vyznačují vysokým komfortem pro cestující a na německých koridorech jezdí zmíněnou rychlostí až 300 kilometrů za hodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.