Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Německá kancléřka je finančně nedoceněná, dostane půl milionu eur

Investice 26.03.2012 | 11:28 0 Komentářů

Eurozóna je stále v krizi a její přední představitelé, například německá kancléřka Angela Merkelová je prý za svou snahu finančně nedoceněná. Její plat by se měl dokonce zdvojnásobit minimálně na půl milionu eur (zhruba 12,3 milionu korun) ročně. Vyzval k tomu šéf sněmu německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Hans Heinrich Driftmann.

Angela Merkelová bere údajně necelých 23 tisíc eur (přes půl milionu korun) včetně všech příplatků. Ročně si německá politička přijde asi na čtvrt milionu eur, a to je podle Driftmanna málo.

Ti, co nesou v naší republice největší odpovědnost, musí být řádně placeni. V případě kancléřky by takovým řádem mělo být 500 až 600 tisíc eur,“ soudí předák DIHK.

Vedoucí firmy s více než tisícem zaměstnanců dostává běžně půl milionu eur ročně a mnohdy i víc. Pak by někdo, kdo nese odpovědnost spolkové kancléřky, na tom neměl být hůř,“ zdůvodnil Driftmann svůj návrh ve Frankfurter Allgemeine Zeitung. Nejvyšší manažeři totiž berou mnohamilionové částky.

Proti zvýšení platu Merklové je opozice. „Nejde o to vylepšovat platy politikům, ale omezovat obří platy podnikatelů a manažerů v průmyslu,“ prohlásil místopředseda poslanecké frakce sociálních demokratů (SPD) Joachim Poss.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.