Pondělí 21. ledna. Svátek má Běla.

Nejznámější kryptoměny zažily propad. Důvodem je vyšetřování manipulací s cenami

Investice 12.06.2018 | 10:23 1 Komentář

Loni se největším kryptoměnám mimořádně dařilo, ale letos jejich hodnota klesá. Poslední významný propad byl v noci na pondělí, kdy se cena bitcoinu snížila o 11,5 procenta. Nejznámější virtuální měna tak klesla na své dvouměsíční minimum a obchodovala se zhruba za 6 600 dolarů. Pokles se netýkal jen bitcoinu, ale i druhé a třetí nejhodnotnější kryptoměny, etherea a ripplu.

Propad cen byl nárazový a byl to důsledek požadavků amerických regulátorů, kteří požádali největší kryptoměnové burzy – Coinbase, Bitstamp, ItBit a Kraken o data dokumentující historii obchodování. Učinili tak v rámci vyšetřování, které už dříve zahájilo ministerstvo spravedlnosti USA, jež zjišťuje, zda obchodníci manipulují s cenou bitcoinů a dalších digitálních měn. Federální prokuratura v rámci vyšetřování spolupracuje s Komisí pro termínové obchodování s komoditami.

Podle odborníka však kryptoměny další propad nečeká. „Předpokládám, že aktuální pokles je pouze krátkodobý. Pokud by úřady pokračovaly ve snaze monitorovat zákazníky burz, část z nich se pravděpodobně přesune na decentralizované platformy pro nákup a prodej kryptoměn,“ říká Martin Půlkrábek, expert organizace Paralelní Polis.

Zdroj: e15.cz

Jeden komentář: “Nejznámější kryptoměny zažily propad. Důvodem je vyšetřování manipulací s cenami”

  1. Uno Universus napsal:

    Jesstli je neco podvod, tak od zacatku do konce. Konec nastal a ti co si mysli, ze si namastili kapsy, budou mazat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.