Středa 20. března. Svátek má Světlana.

Největší slevové weby se slučují. Slevomat.cz chce ovládnout trh

Investice Daniel Kuchta 02.08.2011 | 10:57 1 Komentář

Největší tuzemský internetový zprostředkovatel slev Slevomat.cz koupil 51procentní podíl v Zapakatel.cz. Slevové servery dnes využívá téměř polovina dospělých.

Obě značky slevových webů budou i nadále působit na trhu odděleně. Společný budou mít například marketing. Slevomat.cz má také 35procentní podíl ve Vykupto.cz.

Cílem Slevomatu je podle jeho zakladatele a šéfa Tomáše Čupra jeho prodej do rukou světového lídra v oboru hromadného nakupování Grouponu.

Podle průzkumu, který pro společnost KPMG Česká republika realizovala výzkumná agentura Ipsos Tambor, dnes využívá nabídky slevových serverů 49 % dospělé populace. Nejvíce si pořizují vouchery do restaurací a kaváren (33 procent alespoň občas), na cestování a pobyty u moře (25 procent), na kosmetiku a služby zaměřené na zdraví, hubnutí a krásu (28 procent), dále na služby nabízející sportovní aktivity (23 procent) a zážitky, jako jsou let balónem, jízda v rychlém autě nebo masáže (11 procent).

Slevové servery jsou atraktivní zvláště pro mladou generaci, která tvoří jejich největší skupinu zákazníků,“ říká Marie Konečná, Partnerka společnosti KPMG Česká republika, a doplňuje: „Průzkum nicméně potvrdil, že i když zákazníky slevových serverů tvoří lidé téměř všech věkových kategorií, bez ohledu na vzdělání a bydliště, mezi obyvateli větších měst a mezi lidmi s vyšším vzděláním je obliba slevových serverů přeci jen vyšší. Od jara obecně 2010 registrujeme enormní nárůst slevových portálů. Pomalu se blížíme stavu, kdy nabídka překračuje poptávku. Vývoj v tomto segmentu bude jistě ještě zajímavý.

Zdroj: E15.cz, tisková zpráva KPMG

Jeden komentář: “Největší slevové weby se slučují. Slevomat.cz chce ovládnout trh”

  1. Majka napsal:

    Velké množství slevových kupónů najdete také na novém webu http://slevovy­kupon.net/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.