CZK/€ 24.730 -0,08%

CZK/$ 23.501 -0,37%

CZK/£ 28.829 -0,07%

CZK/CHF 24.552 +0,46%

13. 06. 2014

0 komentářů

Největší provozovatelé online pokeru mění majitele

 


 

Největší provozovatelé online pokeru mění majitele

Toronto – Kanadská společnost Amaya Gaming Group koupí za 4,9 miliardy dolarů (99 miliard korun) skupinu Rational Group. Ta přitom vlastní největší světové provozovatele internetového pokeru PokerStars a Full Tilt Poker.

Amaya podle stanice BBC sdělila, že se díky tomu stane největší veřejně obchodovanou společností světa v oboru internetových hazardních her.

PokerStars a Full Tilt Poker mají dohromady více než 85 milionů registrovaných hráčů pokeru. Kanadská firma k transakci uvedla, že „uspíší vstup PokerStars a Full Tilt Poker na regulované trhy, na které už Amaya pronikla, zejména do USA“.

Regulace povoluje

Internetový hazard byl ve Spojených státech fakticky zakázaný do konce roku 2011. Tehdy ale federální ministerstvo spravedlnosti přijalo verdikt soudu, podle něhož se padesát let starý zákon, který zakazuje provozovat sportovní sázky ve více amerických státech, nevztahuje na jiné formy sázek a hazardních her.

REKLAMA

Určité formy internetového hazardu už povolily státy Nevada, New Jersey a Delaware a legislativu v tomto směru začalo připravovat osm dalších států.

Ještě v roce 2011 federální prokurátoři v New Yorku spustili rozsáhlý zátah proti provozovatelům internetového pokeru. PokerStars pak v rámci mimosoudní dohody zaplatila 731 milionů dolarů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.