Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Největší nákupy vozíme z Globusů. Mají rekordní tržby

Investice 30.03.2010 | 13:07 0 Komentářů

Malí obchodníci trpí v krizi nejvíce. Lidé od nich utíkají do supermarketů

Praha – Hypermarketů Globus sice najdete v České republice jen čtrnáct, přesto v nich Češi vloni utratili  více než 26 miliard korun. To je skoro polovina tržeb, které dohromady získala vloni skupina Schwarz ČR. Ta přitom provozuje v republice 93 Kauflandů a 213 Lidlů.
„Je to velmi vysoká výkonnost,“ komentoval dnes na tiskové konferenci  společnosti INCOMA Gfk a časopisu Moderní obchod  prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Zdeněk Juračka. V průměru totiž každý hypermarket Globus utržil skoro dvě miliardy korun.#infobox
Mezi řetězci, které prodávají převážně potravinářské zboží, je to absolutně nejvyšší průměr. Ještě o trochu lepších tržeb v přepočtu na jednu prodejnu dosáhl letošní nováček mezi deseti největšími obchodními řetězci v ČR – Ikea ČR. Ta má u nás jen čtyři obchody a loňské tržby (mimochodem o půl miliardy vyšší než v roce 2008) dosáhly 9 miliard Kč.
Velcí hráči příliš nestrádají
Přestože celkové tržby největších řetězců vloni poprvé v historii klesly, většině největších hráčů na trhu tržby rostly. Například Schwarzu o půldruhé miliardy, skupině Rewe s jejími Billami a Penny Markety dokonce o deset miliard, Tescu o dvě miliardy a Globusu o necelou miliardu. Víceméně na svém zůstal Geco tabak, Spar ČR a Peal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.