Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Nejrychlejší Fabia přichází na trh. Umí přes 220 km/hod

Investice 26.04.2010 | 15:06 0 Komentářů

Fabia Combi RS je rychlejší než kratší verze tohoto automobilu

Mladá Boleslav – Na začátku června si první lidé budou moci vyzkoušet schopnosti nové nejrychlejší Fabie, kterou začala vyrábět mladoboleslavská Škodovka. Pokud ovšem zaplatí půl milionu korun, což je základní cena nové Fabie RS. Tu včera oznámila automobilka v tiskové zprávě. 
„V současné době mají obchodníci k dispozici prodejní programy, mohou brát objednávky a na začátku června by si Fabie mohli zákazníci z autosalonů začít odvážet,“ informoval mluvčí automobilky Evžen Krauskopf.  Auto se podle něho bude montovat v hlavním závodě v Mladé Boleslavi, na stejné výrobní lince jako klasické Fabie.
Stejně jako „civilní“ verze Fabie bude i verze RS dostupná v obou karosářských variantách. Je přitom zajímavé, že verze kombi má dokonce díky lepším aerodynamickým vlastnostem vyšší maximální rychlost. Ta činí 226 kilometrů v hodině, zatímco v případě hatchbacku je to 224 km/hod. Kombík je o 15 000 Kč dražší.
Motor má výkon 180 koní
Pod kapotou bude mít Fabia RS dvakrát přeplňovaný motor 1,4 s výkonem 180 koní. Točivý moment 250 Nm je dostupný v pásmu 2000-4500 otáček. Řazení za řidiče obstará dvouspojková převodovka DSG. Manuální převodovka k dispozici nebude. V kombinaci se zmiňovaným motorem by se totiž prostě do vozu nevešla. Kombinovaná spotřeba činí 6,2 l/100 km.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.