Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Nejpoctivější způsob zbohatnutí je podle Čechů vynález

Investice 06.09.2009 | 21:11 0 Komentářů

Lidé u vyšších částek považují za pravděpodobnější výhru než výdělek.

Brno – Peníze dělají peníze, bohatí lidé jsou svobodnější než ostatní a užijí si více zábavy. A nejpravděpodobnější způsob, jak poctivě vydělat mnohamilionové částky je sázka v loterii. To si o bohatství a sázení myslí Češi podle průzkumu agentury Gfk pro společnost Sazka.
Převážná většina dotazovaných, přes 90 procent, se domnívá, že bohatí lidé mají hlavně více příležitostí k dalšímu bohatnutí, ale také si užívají více zábavy a svobody. Češi si však zároveň uvědomují, že s velkým majetkem se pojí i velká odpovědnost a starosti. Možná i proto by opravdu bohatými chtělo být 72 procent lidí.
Zajímavé jsou rozdíly v krajích, které průzkum ukázal. Zatímco ve Středočeském kraji a Praze by chtělo být bohatými přes 80 procent dotázaných, ve východních a severních Čechách přes 70 procent lidí, mezi boháče by se chtělo zařadit jen 55 procent Jihočechů.
Poctivá cesta k bohatství? Vynálezy a loterie
Respondenti, jejichž složení podle Gfk odpovídalo skladbě obyvatelstva v České republice, se v převážné většině shodli i na hlavních způsobech, jak „poctivě“ zbohatnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.