Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Nejlepší sportovní vůz historie ožije. Ve Zlíně

Investice 28.10.2010 | 00:54 0 Komentářů

S tímto autem závodila i Češka Eliška Junková

Podle statistik světového motorsportu je Bugatti 35 nejúspěšnějším sportovním vozem historie. V letech 1927-31 je v závodech Grand Prix bylo prakticky nemožné porazit a podlle některých statistik dokázali jezdci na tomto stroji za jediný rok vyhrát i 2000 větších či menších sportovních podniků.
Nyní se tento vůz dočká svého znovuzrození. Díky restaurátorské dílně Samohýl Motor Zlín. O plánech Ladislava Samohýla, který je majoritním vlastníkem firmy, informoval jako první týdeník Ekonom.
Samohýlové vlastní velkou sbírku historických automobilů včetně vozů značky Bugatti. Při jejich restaurování museli například zhotovit zařízení na odlévání bloku motoru a vyrobit formy potřebné k výrobě řady dílů. Podle vyjádření Ladislava Samohýla pro Ekonom by bylo škoda využít všechny nezbytné nástroje, přípravky a formy jen jednou. Použije je proto k výrobě 20 replik tohoto vozu.
Je to jen replika
Aby nedošlo k mýlce, bude každý díl bude označen speciálním symbolem, z něhož je zřejmé, že nejde o původní automobil z 20. let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.