Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Nejlépe se podle průzkumu parkuje v Hradci Králové

Investice 02.09.2010 | 00:00 0 Komentářů

Nejlevnější parkování placené zóně je z velkých měst v Ústí nad Labem

Ať už jste místní obyvatel nebo do města přijedete za prací nebo jako turista, nejlépe se vám bude ze středně velkých měst České republiky parkovat v Hradci Králové.
Vyplynulo to z průzkumu společnosti Empirica, která porovnávala podmínky pro parkování v Ústí nad Labem, Chomutově, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci, Opavě, Jihlavě, Zlíně a Karlových Varech. Výzkum se tedy netýkal Prahy, Brna a Ostravy.
Nejlevnější parkování na místech, která spadají pod parkovací hodiny, je na severu Čech. V Ústí nad Labem stojí první hodina v průměru 10 korun, v Chomutově 12. Přes dvacku se musí platit v Jihlavě, Zlíně a Karlových Varech. Ty jsou s průměrnou cenou 25 Kč za první hodinu ze zkoumaných měst nejdražší.
Jen ve čtyřech městech lze platit pomocí SMS
Pokud chcete zaparkovat na placené zóně u automatu, musíte mít stále ještě ve většině měst připravené drobné mince. Jen čtyři města – České Budějovice, Hradec Králové, Chomutov a Ústí nad Labem připouštějí také možnost zaplatit za parkování formou textové zprávy z mobilního telefonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.