Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Nejhodnotnějším značkám na světě kralují technologické firmy

Investice 27.05.2019 | 16:28 0 Komentářů

Stejně jako v loňském roce je podle žebříčku časopisu Forbes nejhodnotnější značkou na světě Apple. Druhý je Google s ohodnocením 168 miliard a třetí Microsoft se 125 miliardami dolarů. Čtvrté a páté místo doplňuje Amazon a Facebook.

Hodnota značky Apple se od loňského roku zvýšila o 12 procent na 206 miliard dolarů (4,8 bilionu korun). Značka Google si polepšila o 27 procent a Microsoft o 20 procent. Hodnota Facebooku naopak klesla o šest procent.

„Na území Spojených států vznikla řada silných technologických společností, které hrají významnou roli v americké ekonomice. Hospodářství Evropské unie se více spoléhá na automobilový průmysl, v rámci kterého vzniká řada nových technologií. Společnosti jako Apple, Google či Microsoft nám však chybějí,“ uvedl k žebříčku hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček.

„Značky technologických společností jsou nejhodnotnější na světě. Prvních pět značek má celkovou hodnotu 684,4 miliardy dolarů, což je více než deset státních rozpočtů České republiky,“ dodal Štěpán Křeček.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.