Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Nejhodnotnější fotbalovým klubem je Manchester United

Investice 13.06.2018 | 15:58 0 Komentářů

Hodnota nejlepších fotbalových klubů na světě se oproti loňskému roku zvýšila v průměru o 14 procent. Nejhodnotnějším klubem je podle magazínu Forbes stejně jako loni anglický Manchester United.

V žebříčku nejhodnotnějších fotbalových klubů si prvenství udržel Manchester United. Jeho hodnota oproti loňskému roku ale ještě vzrostla, a to o 12 procent na 4,12 miliardy dolarů (89 miliard korun). Klubu zároveň podle statistik za sezónu 2016/2017 dosáhl nejvyššího zisku ze všech fotbalových klubů (737 milionů dolarů).

Druhou příčku s hodnotou 4,09 miliardy dolarů je Real Madrid, který zvítězil ve třech posledních ročnících Ligy mistrů. Real Madrid si prvenství v žebříčku nejhodnotnějších klubů udržel až do loňského roku čtyři roky po sobě.

Třetí je v žebříčku FC Barcelona s hodnotou 4,06 miliardy dolarů, čtvrtý Bayern Mnichov s 3,06 miliardami dolarů a patý Manchester – City s hodnotou 2,47 miliardy dolarů.

Příjmy fotbalovým klubům plynou z vysílacích práv, prodeje vstupenek či reklamy na dresech a stadionech. Nejvíce získává od sponzorů Barcelona (v průměru 247 milionů dolarů ročně).

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.