Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Nejdražší československá známka: Zelená čtyřkoruna za 7,8 mil. Kč

Investice 13.03.2018 | 15:43 0 Komentářů

Nejdražší československou známkou se na včerejší aukci stala žilkovaná zelená čtyřkoruna s převráceným přetiskem Pošta československá 1919. Sběratel Ludvík Pytlíček ji v aukci prodal za 7,8 mil. Kč.

Sběratel Ludvík Pytlíček svou sbírku prvorepublikových známek rozprodal po zralé úvaze. „Přemýšlel jsem o tom mnoho nocí, ale když je po československých známkách taková poptávka a ceny letí nahoru, tak bych byl hloupý, kdybych toho nevyužil,“ uvedl Ludvík Pytlíček v rozhovoru pro HN.

Ceny československých známek jsou dle sběratele aktuálně na cenovém vrcholu. „Už dříve jsem některé kousky, které jsem měl ve sbírce víckrát, dal do dražby přes aukční dům Burda. Šlo třeba o kousek s katalogovou cenou 25 tisíc, který se nakonec prodal za 480 tisíc korun,“ uvádí Ludvík Pytlíček.

Investice do známek patří podle sběratele mezi nejvýhodnější investice: „Stačí investovat i sto tisíc a jak mladí lidé začnou více vydělávat, sbírky postupně doplňovat a rozšiřovat. U sbírky více investičního charakteru je dobré mít milion a více korun. Nedávno jsem na přednášce viděl příklad portfolia, kde bylo asi osm známek, které majitel koupil za 400 tisíc korun v roce 2013, jejich prodejní cena je přes 800 tisíc korun. Já známky považuji dlouhodobě za jednu z nejvýkonnějších investic.“

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.