Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Nejbezpečnější auta roku podle Američanů? Skvělé je Subaru

Investice 24.12.2014 | 07:44 0 Komentářů

Letošní seznam vozů splňujících kritéria amerického pojišťovacího institutu čítá přes 70 jmen.

Nejbezpečnější auta roku podle Američanů? Skvělé je Subaru

Názvy japonských vozů lze velmi často najít v seznamu sedmi desítek aut, která na základě výsledků testů za jejich bezpečnost ocenil americký pojišťovací institut IIHS. Do zprávy zahrnul pouze auta, která podstoupila testování během roku 2014.

Nejvyšší ocenění Top Safety Pick+, na jehož udělení mají nárok auta, která kromě všech dalších požadavků splní i požadavek na přítomnost asistenčního systému pro samočinné nouzové brzdění, získalo jen 34 aut – z nich nejvíce od japonských výrobců.

Mezi nimi pak bodovala například Toyota, ale i Subaru. To posbíralo hodnocení Top Safety Pick + za své vozy impreza, xv, legacy, outback i forester.

Volvo nezklamalo

Z evropských výrobců bodovala značka Volvo.

V kategorii malých vozů byly z těch, které si můžeme koupit i na našem htru, takto ohodnoceny automobily Lexus CT 200h, Mazda 3, Subaru XV a Toyota Prius.

U vozů střední třídy patří k oceněným Mazda 6 a Subaru Outback, v kategorii luxusních vozů střední třídy pak Audi A3, BMW2, Infiniti Q50 a Volva S 60 a V60.

V kategorii velkých luxusních vozů institut ocenil Hyundai Genesis, Mercedes-Benz třídy E a Volvo S80.

Ocenění za bezpečnost v kategorii malých SUV pak za letošek mají Honda CR-V, Mazda CX-5, Mitsubishi Outlander a Subaru Forester, v kategorii luxusních SUV pak Lexus NX, Mercedes-Benz třídy M a Volvo XC60.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.