Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Nejatraktivnější pro investory? Praha a Mladá Boleslav

Investice 21.09.2009 | 11:17 0 Komentářů

Žebříček měst podle expertů Vysoké školy ekonomické

Praha – Investičně nejvíce atraktivním městem v České republice je podle očekávání Praha. Na druhém místě skončila Mladá Boleslav, třetí je Brno. Vyplývá to ze žebříčku, sestaveného experty z Vysoké školy ekonomické. Dnes jej zveřejnila společnost MasterCard a sdružení Czech Top 100.
„Investiční atraktivnost Prahy se projevuje v nízké úrovni nezaměstnanosti nebo vysokém průměrném výdělku v podnikatelském sektoru. Velmi dobře si stojí také v oblasti zahraničních investic, což se projevuje vysokým podílem reinvestovaného zisku.
#obj_4406Druhá Mladá Boleslav je zároveň investičně nejatraktivnějším městem ze všech nekrajských měst. „Město je spojeno s firmou Škoda Auto, díky čemuž může být atraktivní především pro investory navázané na automobilový průmysl. Vzhledem k přírůstku obyvatel může být město zajímavé také pro investory v oblasti služeb,“ říká Pavel Javorský, ředitel kanceláře MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.
Třetí Brno je podle studie atraktivní pro investory díky své poloze a tradici průmyslového města. Postupně se zde rozvíjí spolupráce podnikatelské sféry a vysokých škol, která přispívá k atraktivitě města pro zahraniční i české investory. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.