Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Nehoda v zahraničí: Na co nesmíte zapomenout

Investice 03.07.2010 | 00:01 0 Komentářů

Pokud můžete, vše na místě vyfotografujte a zavolejte policii

Nepřejeme to nikomu, ale přesto se účastníky dopravní nehody v zahraničí stanou ročně stovky Čechů. Přinášíme několik rad, jak postupovat, pokud se vám tato nepříjemnost stane.
Za prvé musíte mít s sebou platnou zelenou kartu. Jen  díky tomu totiž nebude platit škody, které způsobíte někomu na majetku či na zdraví. Dobré je mít minimálně na dobu v zahraničí sjednané krátkodobé havarijní pojištění. V tom případě by se samozřejmě do značné míry zaplatily i škody na vašem autě.
Ne všechno pojištění kryje
Povinné ručení nebo havarijní pojištění vždy kryje zdarma určitý rozsah asistenčních služeb, ale nabídky jednotlivých pojišťoven se liší. Některé pojišťovny práci mechanika na místě nehradí nebo pouze do určité výše. „Před odjezdem do zahraničí proto doporučujeme řádně se informovat na přesný rozsah pojištění, na jeho územní platnost, a na asistenční služby. Ušetříte si tak nepříjemné překvapení v již tak nepříjemné situaci jakou nehoda v zahraničí jistě je,“ říká Andrea Lovasová z České pojišťovny.
Ať už budete viníkem nebo poškozeným, zavolejte k nehodě policii. Pokud policie nehodu nebude prošetřovat, vyplňte formulář „Záznam o dopravní nehodě“.  Pojišťovny velmi doporučují  pořídit fotografie místa nehody, poškozeného vozidla, všech ostatních způsobených škod a celkovou situaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.