Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Negativní klientský registr SOLUS registruje více než milion záznamů

Banky Daniel Kuchta 22.07.2008 | 11:23 0 Komentářů

Negativní registr klientských informací SOLUS (registr FO) registroval ke konci června více než jeden milion záznamů o více než 678 tis. spotřebitelích.

Do registru FO jsou zařazovány fyzické osoby, které mají nebo v uplynulých letech měly problémy se splácením svých závazků. Kromě toho SOLUS vytváří i registr IČ, v němž jsou zařazeny fyzické osoby – podnikatelé a právnické osoby.

S rostoucím počtem záznamů souvisí také nárůst dlužné částky po splatnosti. Oproti konci roku 2007, kdy dlužili dlužníci v prodlení zapsaní do negativního klientského registru SOLUS necelých 11,3 miliardy Kč, ke konci června 2008 to bylo již 13,238 miliardy Kč.

Za prvních šest měsíců letošního roku vzrostl počet záznamů evidovaných v registru FO přibližně o 185 tisíc,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS. „Nárůst počtu záznamů a dlužné částky po splatnosti nelze interpretovat jako nárůst rizika. Významný vliv na dynamiku růstu má rozšiřující se počet společností zapojených do činnosti registru SOLUS a rozšiřující se okruh produktů, ze kterých jsou klienti do registru zařazováni.“ doplnil Jan Stopka.

Zdroj:
Tisková zpráva SOLUS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.