Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Nečas mění Topolánkovu trasu na Vídeň. Vynechal Břeclav

Investice 06.10.2010 | 14:38 0 Komentářů

Nečasova vláda mění rozhodnutí Topolánkových ministrů o dálničním spojení s Rakouskem

Praha/Mikulov – Do dlouholetého sporu o to, kudy se bude z Moravy a části Čech jezdit do Rakouska a Vídně, se dnes vložila vláda Petra Nečase.
Ta změnila rozhodnutí ministrů vlády Nečasova stranického kolegy Mirka Topolánka a rozhodla, že prioritou bude vybudovat dálnici v kontroverzní trase přes Mikulov a nestavět čtyřproudový obchvat Břeclavi. Ten je přitom podle části expertů a neziskových organizací pro napojení do Rakouska výhodnější a ušetří státy miliardy korun.
Topolánkova vláda, ve které byl i nynější předseda vlády Nečas, ale také Miroslav Kalousek nebo Karel Schwarzenberg, rozhodla v roce 2008, že se postaví obě silnice  – jak ta do Mikulova, tak kolem Břeclavi.  Výstavba obou silnic měla stát 23 miliard korun.
Všichni už spokojeni nebudou
Topolánek přitom při jedné z interpelací v parlamentu prohlásil, že spokojeni mohou být lidé, kteří nakoupili pozemky jak na Mikulovsku, tak na Břeclavsku. „Nakonec budou uspokojeny obě skupiny. I ta, která nakoupila pozemky pod Mikulovem, i ta, která nakoupila pozemky pod Břeclaví,“ řekl Topolánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.