Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Nebankovní společnosti vstupují do finančních služeb. Banky pouštějí start-upy ke svým datům

Banky 02.03.2018 | 15:16 0 Komentářů

Nový zákon o platebním styku, který platí od půlky ledna, umožní vstupy nebankovních společností do finančních služeb. Banky ale mají na otevření bran svého byznysu rok a půl trvající přechodné období. Odborníci ale tvrdí, že fintech dorazí dříve.


České banky mají nejofenzivnější strategii ve střední a východní Evropě. Klienti navíc využívají digitální bankovnictví nejvíce v regionu,“ uvádí advokát Deloitte Legal Radek Musílek. Česká národní banka musí pro vstup třetích stran do bankovního byznysu udělit dané společnosti licenci.

Banky už jednají

Česká spořitelna jedná se třemi start-upy a Komerční banka spouští projekt se start-upem Fakturoid.

Od 5. března Komerční banka odstartuje společný projekt se start-upem Fakturoid, který má přinést on-line správu faktur z řad menšího byznysu.

Je to mladá společnost, která má osvědčené řešení a velmi dobré know-how. Do budoucna počítáme s dalšími podobnými typy spoluprací,“ říká šéf Komerční banky Jan Juchelka.

Česká spořitelna nezůstává pozadu a už jedná se třemi start-upy: Lime umožňuje rychlý výpis z účtu, Budgetbakers spravuje finance a Roger zajišťuje platební služby. „V rámci našeho API spolupracujeme se dvěma desítkami třetích stran,“ uvádí mluvčí spořitelny Filip Hrubý.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.