Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Nebankovní aplikace hodlá využít 14 % lidí

Banky 19.03.2018 | 16:34 0 Komentářů

Směrnice PSD2 umožňuje získat přístup k bankovním údajům třetím stranám. Toho chce využít 14 % dotázaných v průzkumu GfK.

„Cílem této směrnice je vytvoření jednotného integrovaného trhu pro platební služby, pomocí standardizace pravidel pro poskytovatele platebního styku a nové hráče na trhu, zvýšení bezpečnosti a zajištění transparentnosti vůči zákazníkům. Pro koncového uživatele z toho v první řadě vyplývá možnost zjednodušení obsluhy a kontroly všech využívaných finančních produktů a služeb,“ uvádí Kristina Hanušová, Leader oddělení Marketing Efficiency z GfK.

Výhody pro spotřebitele ovšem mnoho lidí zatím nezná. Dle výzkumu GfK 79 % lidí o směrnici PSD2 dosud neslyšelo. I proto pouze 14 % dotázaných hodlá aplikace třetích stran využít.

Nízký podíl lidí, kteří chtějí možností nové směrnice PSD2 využít, je dán též obavou o zneužití dat. „3 z 5 lidí se domnívají, že využívání aplikací třetích stran zvýší pravděpodobnost zneužití jejich osobních údajů, ať už se jedná o jméno, adresu či rodné číslo. Obdobné obavy panují i ohledně údajů o platbách a financích, jako jsou informace o výši útraty, místu a čase platby. Polovina lidí se domnívá, že bude snadnější z účtu ukrást peníze,“ uvádí tisková zpráva GfK.

Zdroj: Tisková zpráva GfK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.