Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Návrat proslulého výrobce „levisek“ na burzu se zdařil. Akci letí vzhůru

Investice 22.03.2019 | 14:43 0 Komentářů

Výrobce džínů Levi Strauss & Co. se vrátil po 34 letech na burzu v New Yorku. Akcie společnosti si ihned po začátku obchodování připsaly více než 33 procent, když posílily na téměř 23 dolarů. Akciím pomáhá proslulost značky i sázka investorů na růstový potenciál společnosti.

Raketovému růstu akcií pomohla především známá značka. Investoři také podle portfoliomanažera společnosti Cyrrus Tomáše Pfeilera sází na růstový potenciál firmy. „Čím dál méně lidí se formálně obléká,“ vysvětluje Tomáš Pfeiler. Podle investičního stratéga firmy Fichtner Aleše Prandstettera je obecně dobrá doba pro úpisy akcií.

Velký zájem projevili investoři již během primárního veřejného úpisu akcií (IPO), akcie se upsaly jeden dolar nad horním cenovým pásmem, tedy za 17 dolarů za kus. Podle zdrojů serveru CNBC překonala poptávka nabídku více než desetinásobně.

Podle odborníků je ale ocenění společnosti již příliš vysoké. Podle ukazatele poměru ceny akcie k čistému zisku se společnost obchoduje za více než třináctinásobek. „Přijde mi to už drahé, protože akcie Polo Ralph Lauren z luxusnějšího segmentu se obchodují za sedmnáctinásobek zisku,“ upozorňuje portfolio manažer společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.