Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Nástupce Škodaexportu na prodej. Má cenu 360 milionů

Investice 01.11.2010 | 10:49 0 Komentářů

Kupec získá i tři budovy u Václavského náměstí v Praze

Praha – Skoro 360 milionů korun je podle znalců hodnota společnosti PA Export, nástupce známého Škodaexportu. Společnost bude prodána ve výběrovém řížení, které organizuje společnost Naxos.
PA Export získá ten, kdo za něj nabídne nejvíce.
Firma, která ještě před několika lety patřila k největším vývozcům investičních celků v ČR, je nyní v insolvenčním řízení. Do problémů se PA export dostal  hlavně kvůli zakázkám na stavbu dvou elektráren v Pákistánu.
„Předmětem prodeje jsou kromě dalších aktiv PA EXPORT tři atraktivní budovy v Opletalově ulici v centru Prahy o celkové užitné ploše 7 tisíc m2 včetně pozemků o výměře 2 400 m2 a také pohledávky v nominální výši přes 2 miliardy korun. Prodej bude realizován takzvanou jedinou smlouvou dle insolvenčního zákona s tou výhodou pro nabyvatele, že převezme „čistý“ podnik bez dřívějších závazků s fungujícím provozem, včetně dokončovaných zahraničních projektů v oboru energetiky, zejména v Turecku a v Bangladéši, a se třemi desítkami kvalifikovaných zaměstnanců,“ uvedl v tiskové zprávě člen představenstva společnosti Naxos Libor Nevšímal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.