Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Nástupce Bugatti Veyron prý dostane maximálku 463 km/hod

Investice 27.04.2015 | 15:58 0 Komentářů

O názvu nového vozu se zatím jen spekuluje. Ve hře je ale pocta slavnému závodníkovi jménem Chiron.

Nástupce Bugatti Veyron prý dostane maximálku 463 km/hod

Zřejmě již příští rok se světu představí nástupce nejrychlejšího sériově vyráběného automobilu světa  – Bugatti Veyron. Fotografové nový vůz, který zatím měl karosérii Veyronu, zastihli při testování na německém okruhu Nürburgring.

Britský server Carmagazine pak přinesl i řadu konkrétních technických údajů o novém supersportu.

Jeho všechna kola bude stejně jako dosud pohánět vidlicový šestnáctiválec přeplňovaný čtyřmi turbodmychadly. Výkon by však nyní měl dosahovat 1500 koňských sil.

Maximální rychlost by měla dosahovat až 288 mil v hodině, tedy více než 463 kilometrů v hodině. Zrychlení z nuly na stokilomerovou rychlost by mělo trvat necelé dvě sekundy, což je hodnota blízká strojům formule jedna. Významný podíl na těchto údajích má mít také snížení hmotnosti. Spotřeba pak má zůstat pod hranicí 20 litrů na sto kilometrů.

Bugatti Veyron, jehož výroba skončila na přelomu loňského a letošního roku, mělo maximální rychlost 407 kilometrů v hodině a zrychlovalo z nuly na stovku během 2,5 sekundy. Kombinovaná spotřeba činila 25,9 litru na sto kilometrů jízdy.

Záhadou zatím zůstává cena a také jméno. Spekuluje se o tom, že vůz by mohl na zádi vozit jméno bývalého slavného závodníka Louise Chirona.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.