Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Náklady na pojistná plnění vzrostly, povinné ručení přesto zlevnilo

Pojištění 10.10.2017 | 17:07 0 Komentářů

Průměrná cena povinného ručení meziročně klesla o 0,6 procenta na 2 764 korun. Průměrná výše škody ale vzrostla a během prvních třech čtvrtletí letošního roku překročila 40 tisíc korun. Zvýšil se také počet škod.

„Meziročně došlo k nárůstu nákladů na pojistná plnění o cca 1,3 mld. Kč, na 12,9 mld. Kč, a kvůli novému občanskému zákoníku dochází také k navýšení dlouhodobých závazků ze škod na zdraví o 1,8 mld. Kč za jeden škodní ročník,“ uvedl Petr Jedlička, hlavní analytik České kanceláře pojistitelů.

Přestože počet pojištěných vozidel dále rostl přibližně o tři procenta, došlo ke zpomalení růstu předepsaného pojistného na 2,4 procenta. Společně s poklesem průměrné ceny povinného ručení ovlivňuje tento vývoj pokračující segmentace povinného ručení, která odráží rizikovost klientů.

„Do budoucna může být motivující pro zákazníky i pojišťovny zavádění aktivních asistenčních systémů, které dokážou zabránit vzniku nehody. Pojišťovny by to totiž mohly zohledňovat ve svých sazbách a lidé by podle toho mohli posuzovat výběr vhodného povinného ručení,“ uvádí Petr Jedlička.

Zdroj: Tisková zpráva ČAP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.