Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Nabídka titulů na pražské burze se možná zúží

Investice 07.12.2015 | 08:53 0 Komentářů

Minulý týden na pražskou burzu vstoupila nápojářská společnost Kofola. Nabídka pražské burzy se ale pravděpodobně zase zúží, odejít by mohly rovnou dvě společnosti.  

Veřejné obchodování skončí pro společnost CETIN. Valná hromada společnosti CETIN totiž ve čtvrtek schválila vytěsnění minoritních akcionářů. Akcie od nich odkoupí za 172,40 koruny společnost PPF A4, která je v současné době vlastníkem již 95 procent akcií.

Dalším možným kandidátem na odchod jsou Pivovary Lobkowicz (PLG). Vlastník čtyřpětinového podílu společnost Lapsan přišel v pátek s nabídkou odkupu akcií od minoritních akcionářů za cenu 208 korun za kus. V pátek akcie uzavírali obchodování na ceně o dvě koruny nižší.

Ve společnosti Lapsan vlastní sedmdesátiprocentí podíl čínská skupina CEFC, 20 procent náleží společnosti J&T Private Equity Group a deset procent drží generální ředitel Pivovarů Lobkowicz Zdeněk Radil. V případě, že se společnosti Lapsan podaří získat více než 90 procent akcií PLG, může menšinové akcionáře vytěsnit a z burzy odejít podobně jako PPF a CETIN.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.