Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Na změně sazby loterijní daně by stát vydělal přes 3 miliardy korun

Makro 01.10.2014 | 14:49 0 Komentářů

Ze studie společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) vyplývá, že pokud by stát sjednotil sazby loterijní daně podle průměru Evropské unie, zlegalizoval by on-line sázení a navíc by udělil licenci zahraničním sázkovým společnostem, do státního rozpočtu by získal více než 3 miliardy korun.

„V ČR platí jednotná sazba daně pro všechny typy her, a to 20 procent z obratu. V Evropě jsou jednotlivé typy her zdaněny odlišně. Například u kursových sázek jde v průměru o 18 procent, naopak kasina mají s průměrnými 33 procenty nejvyšší zdanění,“ uvedl Jan Hadrava z oddělení Strategie PwC Česká republika.

„Vypočítali jsme teoretický výnos, kdyby se daňové sazby v ČR sjednotily na průměr EU a zároveň se zablokovali nelegální provozovatelé on-line sázek. Došli jsme k tomu, že stát by na loterijní dani vybral ročně 8,8 miliardy korun oproti 5,7 miliardy korun v loňském roce,“ uvedl Jan Hadrava.

Ministerstvo financí v současné době pracuje na novele loterijního zákona, jejíž podoba by měla být zveřejněna v nejbližší době. Podle sázkařů by se v návrhu měla objevit legalizace on-line sázkových společností a různé sazby loterijní daně.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.