Sobota 15. prosince. Svátek má Radana.

Na trzích převládá nejistota

Index české burzy RM-SYSTÉM zakončil týden ve ztrátě. V pondělí 5.9.2011 otevíral na hodnotě 2 082,33 bodů a dnes, tj. 9.9.2011 uzavíral pod dvěma tisíci body – na hodnotě 1 996,05. Ve 36. týdnu tak ztratil 4,1 %. Snad nejpozitivnější informace přišla z Kopřivnice, kde automobilka Tatra představila svůj zbrusu nový vůz Tatra Phoenix (týdenní komentář RM-Systém).

ECM posune zveřejnění auditovaných konsolidovaných výsledků hospodaření

Společnost ECM Real Estate Investments A.G. oznámila, že z důvodu konkursu a převzetí řízení společnosti insolventním správcem, nepředloží auditované konsolidované hospodářské výsledky za první pololetí 2011 dle předepsaného finančního kalendáře, tedy 24.8.2011. Výsledky budou zveřejněny v náhradním termínu, který bude oznámen v tiskové zprávě vydané společností.

V JE Temelín probíhá plánovaná odstávka

ČEZ zveřejnil vnitřní informaci o odstávce JE Temelín. Na prvním a druhém bloku proběhla odstávka spojená s výměnou paliva v reaktoru. V průběhu devíti dnů by měla proběhnout oprava ucpávky v systému těsnícího oleje generátoru. „Jedná se o preventivní opravu, kterou se vyhneme případnému neplánovanému budoucímu odpojení bloku například v zimě. Současné podmínky v energetické síti jsou pro takové krátkodobé odpojení bloku příznivé, protože spotřeba elektřiny je nyní nižší než například v zimních měsících,“ řekl Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

Temelín původně plánoval odstávku na 7.9., ale kvůli zvýšenému nátoku technologické vody do speciální kanalizace v kontejnmentu se rozhodl přistoupit k odstavení druhého bloku o den dříve. „Rozbory ukázaly, že nejde o vodu z primárního okruhu, ale z jednoho z pomocných systémů,“ prohlásil Sviták. Voda byla speciální kanalizací v souladu s projektem svedena do sběrné nádrže. Jedná se o provozní záležitost bez vlivu na bezpečnost.

Volkswagen odložil fúzi s automobilkou Porsche

Automobilová skupina Volkswagen zveřejnila informaci, že odloží úplnou fúzi s výrobcem sportovních vozů Porsche, která se měla uskutečnit v letošním roce. Důvodem jsou nevyřešené právní otázky a vyšetřování bývalých nejvyšších manažerů Porsche. Vlastník české automobilky Škoda Auto dnes sdělil, že bude zkoumat, zda je možné integrovat Porsche jinými způsoby.

Původní plán podle dohody z roku 2009 stanovil, že Porsche se do konce tohoto roku stane desátou značkou skupiny Volkswagen. Stuttgartská automobilka však už dříve uvedla, že její začlenění do Volkswagenu se zřejmě zdrží kvůli vyšetřování jejího někdejšího generálního ředitele a finančního šéfa.

Volkswagen uvedl, že po diskuzích s Porsche „dospěl k závěru, že plánovaná fúze s Porsche se nebude moci uskutečnit v plánovaném termínu“. Společnost dodala, že její představenstvo bude v příštích týdnech analyzovat, zda existují jiné potenciální možnosti začlenit Porsche do skupiny Volkswagen.

Jan Kostrhoun, Marketing a strategie RM-SYSTÉM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.