Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Na trh Start pražské burzy vstoupí developerská skupina

Investice 27.09.2018 | 17:12 0 Komentářů

Dalším obchodním dnem na trhu Start pražské burzy bude úterý 2. října. Vstoupit na něj hodlá developerská skupina UDI Group se svou projektovou společností UDI CEE. Dosavadní průběh upisovací aukce naznačuje, že by mohlo jít o historicky nejvyšší úpis na neregulovaném trhu pražské burzy.

Skupina tři dny před koncem aukce od investorů vybrala 181 z cílových 250 milionů korun. Majoritní vlastník logistického centra Ostředek na dálnici D1 a stoprocentní vlastník projektu rezidenční výstavby KURIR v srbském Bělehradě umístí na burzu až 37 procent akcií společnosti.

„Zájem investorů o akcie UDI CEE a.s. je značný. Na základě znaleckých posudků současné a budoucí hodnoty projektů Ostředek a KURIR lze očekávat průměrný dividendový výnos 9,4 % ročně při totožné úrovni rizika jako v případě korporátních dluhopisů, které běžně nesou mezi 5 až 6 procenty. Velký zájem tak vidíme hlavně z řad privátních a institucionálních investorů,“ uvedl František Bostl ze společnosti STARTEEPO, která je manažerem emise.

Pro příští rok připravila Burza cenných papírů Praha na trhu Start několik novinek. Zvýší počet obchodních dní a zároveň sníží minimální investici na 100 tisíc korun. Rozvoj nového kapitálového trhu pro malé a střední podniky se rozhodl podpořit také Conseq Investment Management. Ze dvou svých vlastních fondů hodlá investovat až 300 milionů korun.

Investice na trhu start bereme nejen jako rozšíření spektra akcií, které můžeme do našich fondů nakupovat, ale i jako podporu českého kapitálového trhu. Věříme, že se trh START rozjede a bereme to jako investici do budoucna“, říká Jan Vedral, předseda představenstva Conseq Investment Management.

Zdroj: Tisková zpráva UDI Group, Burza cenných papírů Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.